مهر, 1397 بدون نظر شبکه دانش, مقاله‌ها

اگر تا به حال هزاران بار نشنیده اید باید به شما بگویم که هوش مصنوعی قرار است تا در آینده زندگی مارا به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

ابزارها و نرم افزارها این حوزه شتابِ تاثیر گزاری سیستم های هوش مصنوعی را هر روز بیشتر می کنند. دانستن این موضوع  که از کدام نرم افزار استفاده کنید میتواند شما را در مسیر درست برای استفاده کارامد از یک الگوریتم هوش مصنوعی قرار دهد. حداقل مزیت شناخت ابزارهای مختلف هوش مصنوعی این است که به توسعه دهندگان این امکان را میدهد تا با آخرین نوآوری های موجود در صنعت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین آشنا شوند.

در ادامه با برخی از بهترین ابزارها های موجود که توسط شرکتهایی همچون آمازون و ماکروسافت ارایه می شوند آشنا می شوید.

 

1. ماکروسافت

ماکروسافت 3 ابزار  یادگیری ماشین را معرفی کرده است. خدمات آزمایشگاهی Azure Machine Learning، نرم افزار Azure Machine Learning Workbench و خدمات Azure Machine Learning Model Management. این ابزار ها بر روی توسعه دهندگانی که قصد دارن عامل هوش مصنوعی خود را تولید کنند و یا بر اساس یک مدل موجود ادامه دهند، تمرکز دارد.

ماکروسافت همچنین یک ابزار برای استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی در صفحه گستر اکسل را نیز عرضه کرده است. ماکرو سافت پیشتر نیز سه ابزار هوش مصنوعی در قالب سرویس های تشحیص گفتار، سیستم تهیه محتوا و همچنین سرویس های مربوط به جستجوگر بینگ معرفی کرده بود. این شرکت از قبل نقشه 25 ابزار مختلف برای توسعه دهندگان در حوزه های مختلف همچون تشخیص حرکت، شناسایی زبان و… را پیش بینی کرده است.

وب سایت مربوطه

2. ai-one

ادعا میشود که در این ابزار از ویژگی های بیولوژیکی هوش الهام گرفته شده است، این کتابخانه این امکان را به توسعه دهندگان میدهد که دستیار هوشمند مورد نظر خود را تولید کنند.

جعبه ابزار تحلیل ai-one یک کتابخانه سند برای ساختن عوامل و API ها را برای توسعه دهندگان فراهم می آورد. ai-one میتواند داده های را به مجموعه عمومی از قواعد تبدیل کنند که به ساخت ساختارهای عمیق هوش مصنوعی کمک می نماید.

وب سایت مربوطه

3.IBM Watson

IBM یکی از بازیگران اصلی حوزه هوش مصنوعی است که با پلتفرم واتسون مجموعه متنوعی از ابزارها و امکانات را برای توسعه دهندگان و کسب و کار ها را فراهم آورده است.با API باز، کاربران واتسون می توانند به حجم زیادی از نمونه کد ها و کیت ها برای ایجاد عامل های مجازی و موتورجستجو دسترسی یابند.

واتسون همچنین یک ربات ساخت پلتفرم برای کاربران تازه کار دارد که مهارت های یادگیری ماشین را ندارند. واتسون داده های پیش تعلیم اولیه برای تسریع فرایند یادگیری هوش مصنوعی را نیز فراهم می آورد.

وب سایت مربوطه

4. DiffBlue

این محصول توسط Daniel Kroening ازدانشگاه آکسفورد بنیان گذاری شده است. DiffBlue یک پلتفرم مختص خودکار سازی کد می باشد و در عین سادگی بسیار کارامد می باشد. هدف اصلی این محصول نشانه گیری باگ ها، مشکلات در کد و تست ارزیابی و اصلاح مشکلات به صورت خودکار می باشد.

وب سایت مربوطه

5. TensorFlow گوگل

TensorFlow یک پلتفرم نرم افزار متن باز  برای طراحی و پروژه های یادگیری ماشین می باشد. TensorFlow  با استفاده از یک کتابخانه شامل محاسبات عددی به کمک گراف جریان داده کار میکند. این به توسعه دهندگان این امکان را میدهد تا از یک فریم ورک یادگیری عمیق با بهره گیری از یک واحد پردازش متمرکز در دستگاه موبایل، تبلت یا کامپیوتر استفاده کنند.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *